Image

Ukázky technik

  1. ELEMENTY
  2. PÁKY
  3. ŠKRCENÍ
  4. TŘI ÚTOČNÍCI
  5. ÚTOK ZBRANÍ
  6. ÚVODNÍ TRÉNINK
  7. VIDEO

Je třeba si uvědomit, že v této zemi jsou chráněni agresivní primitivové zákonem lépe, než oběť. Jakékoliv poškození zdraví útočníka je podezřením z trestného činu oběti a je těžko odpovědět, není-li lepší řešení se nechat zabít či zmrzačit, než se bránit. Pokud bráníme sebe či někoho, musíme se snažit ve vlastním zájmu aby útočník (či vrah) mohl odejít v pořádku, což může být  i pro velmistra těžké.

"Občas bývá těmto stránkám vyčítáno, že přinášení příliš mnohou odborných pojmů. Naše Centrum však je pro intelektuály a pokud někdo neovládá ani základní terminologii lidské anatomie, pak je na stránkách, které prostě nejsou pro něj. Ostatně, snad neexistuje vědecká či odborná literatura se selskými pojmy v místních dialektech. Našim žákům trenér vše potřebné vysvětluje."

Archiv našeho Centra má celkem asi necelých pět tisíc foto. Jedná se o zdokumentování množství bojových technik v jednotlivých fázích a o foto dokumentární. Především dnešním generacím je ale nutno připomenout, že první naše dokumentární foto jsou z doby před asi 30 lety. V tu dobu bylo barevné foto na takové úrovni, že seriozní záběr musel být vždy černobílý.

Rovněž neexistence digitálních fotoaparátů působila velké problémy jak v technice zpracování záběrů (omezení ve stanovování přijatelné expozice negativu i pozitivu), tak v otázce nákupu fotomateriálů. I když mnohé původní foto se dají dnes upravit, přesto tyto úpravy mají své hranice. Z toho pohledu je nutno brát některé ze starších záběrů. Všechny zde zveřejněné foto jsou z naší tvorby.